Świąteczny klimat w domu – poszewka na poduszkę

ikona…..Na co dzień czas ucieka przez palce. W zgiełku, pędzie gdzieś umyka świąteczny klimat, który pamiętam z dzieciństwa. Jak zatrzymać ten czas? Sądzę, że wprowadzenie drobnych akcentów do otaczającej nas przestrzeni wprawi nas w radosny nastrój.

…..Oczarowana pięknymi tkaninami jakie znalazłam w sklepie Włókno-land w Łodzi, postanowiłam uszyć coś nowego. Jak pewnie dla większości z nas, trudno było mi zdecydować się na jedną tkaninę :) Na szczęście słowo klucz – patchwork – usprawiedliwia większe zakupy. Mój zachwyt nad patchworkiem nie gaśnie. Na napisaniu pracy magisterskiej o historii i rozwoju tej dziedziny sztuki nie poprzestałam. Mam nadzieję, że z czasem będę mogła się z Wami podzielić moimi domowymi eksperymentami. W projekcie świątecznej poszewki przemyciłam troszeczkę tej techniki, umieszczając w centrum kompozycji aplikację w formie sześcioramiennej gwiazdy, pozszywanej z mniejszych elementów. W tym odcinku Przyjemnego sZycia, oprócz tego, że dowiesz się jak taką gwiazdę przygotować pokaże również:

- jak odszyć zamek „w okienku”
- jak wykończyć krawędzie szwem francuskim
- jak wykorzystać stopkę z prowadnikiem i stopkę do aplikacji
- jak wykorzystać matę samoregenerującą, nóż krążkowy, liniał z podziałką a także żelazko do patchworku

IMG_0268

….A jeśli poszukujecie ciekawej lektury lub interesujecie się patchworkiem zapraszam na stronę Stowarzyszenia Polskiego Patchworku, gdzie w częściach publikowana jest treść mojej pracy magisterskiej.

IMG_0397

Pozdrawiam MJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube