Nowa maszyna, nowa instrukcja – nie tylko dla początkujących

logo odcinak mniejsze

….Niektórzy z Was pewnie zauważyli, że w ostatnim filmie instruktażowym moją spódnicę uszyłam na nowej maszynie. Dzisiaj chciałam przedstawić nowy nabytek, który będziemy testować w kolejnych odcinkach Przyjemnego sZycia. Jest to model JUKI HZL-F300. Tak jak poprzedni model z serii G, jest maszyną posiadającą rozbudowany system komputerowy. Po wcześniejszych doświadczeniach z łatwością można znaleźć wszystkie potrzebne do sZycia funkcje. Wiele z nich się powtarza, w nowej formie. Choć trudno sobie to wyobrazić maszyna wyposażona jest w dodatkowy szereg udogodnień ułatwiających szycie i nie tylko.
…..Jak się przekonacie urzekła mnie już sama jej obudowa. Zawsze miałam problem z przechowywaniem wszystkich elementów. Zaproponowane przez producenta rozwiązanie jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Cały czas myślę, o tym aby odszyć pokrowiec np. z filcu, z użyciem podobnego rozwiązania na moje maszyny, które niestety nie posiadają żadnego pokrowca. Co sądzicie o takim pomyśle? Może jest to temat na kolejne odcinki : ). Najbardziej intrygująca okazała się stopka do wyszywania guzików, znaczenie bardziej rozbudowana od poprzednich. Pokaże również jak wymienić igłę. Więcej o maszynie dowiecie się w 12 odcinku Przyjemnego sZycia.

Pozdrawiam MJ

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube